Dažniausiai užduodami klausimai

BENDRI

NaudotosKnygos.lt yra vieta, kur susitinka norintys parduoti knygas ir ieškantys knygų pigiau ar tokių, kurių jau nebėra parduotuvių lentynose. Portalo tikslas suteikti saugią erdvę knygų pardavimams. Pardavimas vyksta per tinklalapį, knygos siunčiamos paštomatams, pavedimai atliekami portalui ir užlaikomi kol pirkimas nėra įvykdomi, tik kai knyga pasiekia pirkėją, pinigai pervedami pardavėjui. Nepavykus sandoriui visada grąžinami pinigai. Pirkėjas susigrąžina visus pinigus (papildomi mokesčiai netaikomi.) Taip išvengiama socialiniuose tinkluose paplitusių apgaudinėjimų ir fiktyvių pardavimų.

Mūsų variklis:
Zero Waste - svarbu suteikti antrą gyvenimą skaitytoms knygoms.
Saugumas - svarbu būti ramiems, kad pirkimas bei pardavimas būtų saugūs.
Knygos - be gerų knygų nebūtų mūsų.

Knygas parduoda privatūs asmenys, tokie pat skaitytojai kaip ir jūs. Vieniems tai hobis - ieškoti ir dalintis įdomiomis knygomis, kiti apimti minimalizmo idėjos mažina knygų lentynas. Treti skaito po 3 knygas per savaitę greičiu ir nori parduoti perskaitytas, kad galėtų greičiau nusipirkti dar neskaitytų neišleidžiant viso atlyginimo.

Knygos siunčiamos Omniva arba LPexpress paštomatais. Pardavėjas pažymi kuriais paštomatais gali siųsti. Jei abiem - pirkėjas pasirenka į kurį norėtų gauti. Siuntimą apmoka pirkėjas, siuntimo kaina pridedama prie pardavėjo nurodytos kainos. Siuntimo kaina nuo pasirinkto paštomato nesiskiria.

NaudotosKnygos.lt (NK) virtuali piniginė, tai jūsų sąskaita šiame portale. Ją galite papildyti iš savo asmeninės banko sąskaitos, ji papildoma, kuomet parduodate knygą. Šios sąskaitos pinigus galite naudoti kitoms knygoms įsigyti arba persivesti į savo banko sąskaitą.

1. Pardavėjas gali nemokamai paskelbti apie parduodamą knygą. Galima kasdien reklamuoti / iškelti savo knygą į viršų.
2. Pirkėjas moka kainą nurodytą prie parduodamos knygos ir siuntimo mokestį, kuris nurodomas prieš apmokėjimą.
3. Pirkimas saugus, nepavykus sandoriui pinigai grąžinami į jūsų NK sąskaitą, pervedimo mokestis į banką nėra taikomas nepavykus sandoriui.
4. Pinigai už parduotas knygas gali būti pervedami į banko sąskaitą, imamas 1.00 € pavedimo mokestis, nepriklausomai nuo pervedamos sumos.
5.Norint sutaupyti, galima gautus pinigus išleisti kitų knygų pirkimui, taip sutaupomi pervedimo mokesčiai.

Panaudokite slaptažodžio priminimo formą, kurią galima rasti žemiau prisijungimo formos arba paspaudus šią nuorodą slaptažodžio priminimas
Nurodykite el. pašto adresą, kurį įvedėte registruodamiesi ir sekite tolimesnes instrukcijas. Jei registravotės jungiantis per socialinius tinklus, nurodykite socialinei paskyrai naudotą el.pašto adresą.

PARDUODANTIEMS KNYGAS

Visas, kurios nerado vietos jūsų namuose. Galite parduoti knygas, kurias jau perskaitėte ir norite išsikeisti į neskaitytas arba tiesiog norite atsilaisvinti knygų lentynas nuo senesnių knygų. Ribojimų parduodamoms knygoms nėra, tačiau populiariausios knygos, t.y. greičiausiai parduodamos, yra knygos lietuvių kalba, ne senesnės nei 15 metų.
Pageidautina, jog knygos būtų tvarkingos, švarios, su visais lapais. Tokios, kurias būtų malonu paimti į rankas. Knygų defektus (informaciją apie pasilanksčiusius lapus, užrašus ir pan.) būtinai nurodykite pardavimo komentaruose. Plačiau apie komentarus kitame DUK klausime "Ką reiškia knygų būklė ir ką rašyti komentaruose?"

Daugelis populiarių knygų jau yra sukeltos į portalą, tad jums nereikia įkėlinėti aprašymų ar fotografijų.
1. Per paiešką raskite norimą knygą.
2. Paspauskite Mygtuką Siūlau šią knygą.
3. Nurodykite knygos būklę.
4. Pridėkite komentarus apie knygą.
5. Nurodykite knygos kainą (pirkėjas moka už siuntimą atskirai, čia pridėkite tik knygos kainą).
6. Nurodykite bent vieną paštomatą, kuriuo galite siųsti knygas.
7. Susipažinkite su Paslaugų taisyklėmis
8. Paspauskite mygtuką Skelbti.
Jei pagal paiešką neratote tokios knygos, jog nėra duomenų bazėje, galite įkelti patys paspausdami mygtuką "Pridėkite knygos aprašymą".

Įkeliant knygą pardavimui, turite nurodyti knygos būklę, pasirinkus variantą iš išsiskleidžiančio meniu:
Nauja. Knyga be defektų, nauja, neskaityta, labai nelankstyti.
Kaip nauja. Labai geros būklės, neturi ryškių defektų, viršelis gali turėti neryškių įbrėžimų, kurie gali atsirasti ir stovint parduotuvių lentynose.
Gera. Puikiai išlaikyta, tačiau skaityta, su neryškiomis natūralaus dėvėjimosi skaitant žymėmis. Gali turėti užlenktų lapų, pabraukymų tekste, tačiau estetiškai tvarkinga knyga.
Patenkinama. Iš rankų į rankas keliavusi, tačiau dar puikiai skaitymui tinkama knyga.

Komentaruose įkelkite visą su knygomis susijusią informaciją. Pirmiausia raskite knygą mūsų duomenų bazėje ir patikrinkite ar tai tikrai ši knyga.
• Galbūt knyga ta pati, tačiau papildomo leidimo, kuris išleistas kitais metais - nurodykite tai.
• Prierašai ranka - kur jie, ar trukdo skaityti, ar yra autoriaus dedikacija arba savininko parašas.
• Lapų sulankstymai, pageltimai, viršelio subraižymai ar apipylimas skysčiais.
• Galbūt knygą pabandė augintinio dantukai.
Nebijokite palikti komentarų. Visi suprantame, jog parduodamos naudotos, skaitytos knygos, tad jos gali turėti savo gyvenimo istoriją.

Pardavėjas gavęs pranešimą, kad apmokėta už knygą/as ir siuntos kodą, turi per 5 dienas išsiųsti ir informuoti pirkėją. Pirkėjas atsiėmęs siuntą iš paštomato per 24 val. turi patvirtinti apie siuntos gavimą arba pateikti pretenziją jei yra kažkokių problemų. Vėliau pretenzijos nepriimamos.

Neišsiuntus siuntos per 5 dienas, laikoma kad sandoris neįvyko. Tokiu atveju pirkėjui grąžinama visa sumokėta suma.

Gerbkite vieni kitus ir jei negalite sandorio užbaigti, būtinai informuokite mus.

Jūsų parduodamų knygų sąrašo apačioje yra raudonas mygtukas "Išjungti visus skelbimus (atostogos)", paspaudus jį bus išjungti visi jūsų skelbimai ir pirkėjai nematys skelbimų. Grįžę iš atostogų pratęsite skelbimų galiojimą ir toliau pardavinėsite knygas. Tai svarbu, nes atostogų metu negalėsite

Pirkėjo sumokėti pinigai yra „įšaldomi“ kelių dienų laikotarpiui, kol pirkėjas patvirtina, jog knygą gavo. Tuomet pinigai pasiekia pardavėjo NK sąskaitą. Tokiu būdu užtikrinamas sandorio saugumas. Visą informaciją matysite pardavimo proceso metu, sekite instrukcijas.

Visi pardavėjai pinigus gali persivesti į savo patvirtintas banko sąskaitas jiems patogiu metu. Nėra limito, kiek reikia surinkti pinigų, norint persivesti į savo asmeninę banko sąskaitą.

Pinigų pervedimui taikomas 1 Eur mokestis nepriklausomai nuo pervedamos sumos.

PERKANTIEMS KNYGAS

Nauja. Knyga be defektų, nauja, neskaityta, labai nelankstyti.
Kaip nauja. Labai geros būklės, neturi ryškių defektų, viršelis gali turėti neryškių įbrėžimų, kurie gali atsirasti ir stovint parduotuvių lentynose.
Gera. Puikiai išlaikyta, tačiau skaityta, su neryškiomis natūralaus dėvėjimosi skaitant žymėmis. Gali turėti užlenktų lapų, pabraukymų tekste, tačiau estetiškai tvarkinga knyga.
Patenkinama. Iš rankų į rankas keliavusi, tačiau dar puikiai skaitymui tinkama knyga.

Pardavėjai komentaruose nurodykite pagrindinius knygos defektus, viršelio pažeidimus ar pažymėjimus tekste. Tačiau turėkite omenyje, jog NaudotosKnygos.lt parduodamos skaitytos knygos. Knygos, kurios jau džiugino buvusius šeimininkus, kurios galbūt buvo ir nuslydusios ant lovos krašto užmiegant, ir katė galbūt ant užlenkto lapo krašto pagulėjo, ir kitų istorijų nutiko. Tai knygos su istorija, kurios vėl laukia būti skaitomos. Būkite joms atlaidūs ;)

Tokios galimybės nėra numatyta. Visas pirkimas vyksta per NaudotosKnygos.lt, mokėjimas vyksta per el.bankininkystę, o siuntimas paštomatais. NaudotosKnygos.lt veikia kaip tarpininks, užtikrinantis, jog šis procesas būtų paprastas ir saugus.

Knygos siunčiamos per Omniva arba LPexpress paštomatus. Turint siuntos kodą galima stebėti siuntos pristatymo procesą:

Siuntos kodas nurodytas jūsų pirkėjo profilyje ties kiekviena pirkta knyga: Mano > Mano Pirkiniai.

ĮVAIRŪS

Jei portalas neužsikrauna teisingai, nematote tinklalapio dalių, kurias įpratę matyti, pirmiausia pabandykite prisijungti prie tinklalapio iš kitos naršyklės (Mozilla, Internet Explorer, Opera ar Google Chrome), kito kompiuterio ar išmaniojo įrenginio. Jei problema pastebima visuose įrenginiuose, užfiksuokite problemą ir atsiųskite ekrano nuotrauką administracijai. Jūsų pastabumas svarbus tobulint portalą ir išvengiant rimtesnių veikimo sutrikimų.

Jei sutrikimas pastebimas tik vienoje naršyklėje, turėtumėte ištrinti savo naršyklės cache atmintį. Tai galite padaryti naršyklės lange paspaudę mygtukų kombinaciją CTRL + F5 arba CTRL + R.

Spaudžiate [Jūsų vardas] -> Profilis -> Ištrinti paskyrą.
Dėmesio! Bus ištrinti visi jūsų duomenys, pinigai esantys virtualioje sąskaitoje ir visi skelbimai!

Paskelbkite knygos pardavimą ir pardavus bei pirkėjui patvirtinus sėkmingą sandorį, jūsų piniginė pasipildys atitinkama suma.

Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!