Karo menas

Karo menas

Autorius: Sun Zi

ISBN kodas: 9786094039362
Išleidimo metai: 2015
Puslapių skaičius: 127
Viršelis: Minkštas
„Karo menas“ – knyga, kurią cituoja kiti autoriai, lyderystės mokytojai bei filmų ir serialų veikėjai. Tai neabejotinai vienas žymiausių visų laikų veikalų, kalbančių apie taktiką ir strategiją. Jo autorius – garsus kinų karvedys Sun Tzu.
Nedidelės apimties knyga „Karo menas“ sudaryta iš trylikos trumpų skyrių. Kiekviename jų Sun Tzu aptaria įvairius su tema susijusius aspektus. Kiekvieno skyriaus pabaigoje pateikiami komentarai, kurie padeda geriau suprasti aprašomus dalykus.
Autorius kalba apie vidinius kariuomenės vadų ir eilinių karių santykius, apie būtinybę gerai pažinti priešą, gebėjimą strategiškai gudrauti. Karvedys itin akcentuoja mūšio alternatyvas: strategavimą, delsimą, šnipų naudojimą, taip pat sąjungų kūrimą.
Sun Tzu aptaria, kokius „namų darbus“ reikia padaryti ruošiantis karui, pavyzdžiui, jo teigimu būtina įvertinti sezoną, reljefą ir kitus aspektus. Autorius šneka apie greitų pergalių, karių vienybės, užimamų gynybinių pozicijų, kūrybiningumo svarbą. Taip pat jis rašo apie karinius manevrus, kariuomenės gebėjimą prisitaikyti prie dinamiškų aplinkybių, žvalgybos reikšmę.
Šio teksto įtaka Rytų ir Vakarų kultūrose yra milžiniška. Veikalu rėmėsi daugybė žymių karo strategų, karvedžių, politikų. Rytų Azijoje tai buvo privalomas vadovėlis būsimiems vadams. Vakarų šalis „Karo menas“ pasiekė 1772-ais metais. Tuo metu jis buvo išverstas į prancūzų kalbą. Angliškas vertimas pasirodė 1910-ais metais. JAV šia knyga ypač susidomėta po karo Vietname.
Sun Tzu gyveno VI pr. Kr. Jo tekste juntama tuo metu vyravusi kinų filosofija. Ja dažnai vadovaujasi ir šių dienų lyderiai. „Karo menas“ įsitvirtino ir populiariojoje kultūroje. Jis cituojamas teisininkų, sporto trenerių, lyderystės mokytojų.
Sun Tzu (544 m. pr. Kr. – 496 m. pr. Kr.) – kinų generolas, karo strategas, rašytojas, filosofas. Kinijos ir visos Azijos kultūroje Sun Tzu gerbiamas kaip legendinė istorinė ir karinė asmenybė.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Šios knygos ieško:
Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!