Užmirštas kareivis

Užmirštas kareivis

Autorius: Guy Sajer

ISBN kodas: 9786098088045
Išleidimo metai: 2013
Puslapių skaičius: 448
Į daugelį pasaulio kalbų išverstuose jauno kario - pusiau prancūzo, pusiau vokiečio - atsiminimuose įtaigiai perteikiamas visas Rytų fronto Antrojo pasaulinio karo metais siaubas. Prasidėjus karui, autorius su tėvais gyveno Elzase. Pakerėtas puikiai veikiančios vokiečių karo mašinos, atsiduria tiekimo daliniuose.
Ir štai nuo 1942-ųjų rudens jis Rusijoje, - čia rutuliojasi didysis nuotykis. 1943-ųjų gegužę (būdamas septyniolikos metų) įstoja į elitinę Grossdeutschland diviziją. Kaunasi mūšyje prie Belgorodo, išgyvena kančių ir nevilties kupiną traukimąsi už Dniepro, vėliau per Rumuniją ir Karpatus į Lenkiją. 1944-1945 m. žiemą su kovos draugais Rytprūsiuose grumiasi desperatiškuose mūšiuose su į reicho teritoriją besiveržiančiais rusais.
Siaubo viršūnę patiria Klaipėdoje ir Gdankse (Dancige), kur kautynės verda tarp pabėgėlių minių. Galiausiai visiškai išsekęs netoli Hanoverio pasiduoda į nelaisvę anglams. Autorius paveikiai ir įtikinamai perteikia tai, ką jam teko išgyventi savo odisėjos metu.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!