Procesas. Novelės

Procesas. Novelės
ISBN kodas: 9955584629
Išleidimo metai: 2004
Puslapių skaičius: 391
Viršelis: Minkštas
Vieno žymiausių austrų rašytojų Franco Kafkos romanas „Procesas“ – daugiasluoksnis ir dvelkiantis grėsme. Autorius šią knygą rašė gana sudėtingu laikotarpiu – Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse. „Proceso“ jis taip ir nebaigė.
Romanas pasakoja apie netikėtai prasidėjusį teismo procesą. Kaltinamasis – banko tarnautojas Jozefas K. Trisdešimto gimtadienio dieną jis tiesiog areštuojamas. Nei skaitytojams, nei pačiam Jozefui K. nepaaiškinama už ką ir kodėl, tiesiog prasideda teismas. Proceso metu kaltinamajam leidžiama laisvai judėti bei dirbti.
Jozefas K. randa advokatą, pagalbininkų ir bando bet kokia kaina sužinoti kuo jis yra kaltinamas. Žinojimas padėtų gintis, tačiau teisiamojo pastangos visiškai bevaisės. Jozefas K. blaškosi, nerimsta, jis, kaip ir skaitytojai, nori sužinoti tiesą, tačiau nežinomybė pamažu veda į beprotybę ir stiprėja nuojauta, kad artinasi tamsi pabaiga.
Francas Kafka sukūrė iš tiesų sudėtingą tekstą. „Procesą“ galima interpretuoti, kaip psichoanalitinį kūrinį, kuriame analizuojami vidiniai žmogaus asmenybės procesai. Taip pat romanas gali būti skaitomas, kaip biografinis, nes tekste daug paralelių su tuometine autoriaus gyvenimo aplinka. Tačiau tuo pačiu „Procesas“ gali vaizduoti ir politinius, socialinius bei religinius to meto visuomenės pokyčius.
Be romano rinkinyje yra įtrauktos ir kelios novelės. „Nuosprendis“ analizuoja pagrindinio veikėjo ir jo draugo tarpusavio santykius, paliečia tėvo ir sūnaus ryšius. „Metamorfozė“ kalba apie virsmą, kurį herojus patiria pajautęs menką savo egzistenciją. „Pataisos darbų kolonija“ šokiruoja abejingo biurokratinio aparato vaizdavimu. „Bado meistras“ – Franco Kafkos mintys apie etines vertybes ir gyvenimo nuostatas. Kitos novelės taip pat kapsto gilias žmogaus sąmonės, sapnų ir realybės sąveikos, žmogiškųjų ryšių problemas.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!