Lietuvos RAUDONOJI knyga

Lietuvos RAUDONOJI knyga

Autorius: pristatyta 2007 metų birželio 19 dieną Botanikos institute Verkių rūmuose., Parengė 57 mokslininkai ir gamtininkai

ISBN kodas: 2007
Išleidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 800
Kalba: Lietuvių
Viršelis: Kietas
Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga 1948 m. įsteigė Retųjų ir nykstančių rūšių komisiją. Ji rinko duomenis apie retas, rečiausias ir prie išnykimo ribos esančias rūšis bei pradėjo rengti raudonąją knygą. Iki 1996 m. į Tarptautinę raudonąją knygą (oficialus sąrašo pavadinimas, todėl pirmasis žodis rašomas didžiąja raide) buvo įrašyta 211 žinduolių ir 312 paukščių rūšių ir porūšių.

Yra nacionalinės, regionų raudonosios knygos. Lietuvoje retųjų objektų apsaugą reglamentavo 1959 m. priimtas Gamtos apsaugos įstatymas. 1976 m. buvo patvirtinti Lietuvos raudonosios knygos sąrašai, kurie 1981 m. išleisti atskiru leidiniu „Lietuvos TSR raudonoji knyga“.

Dabar pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą už saugomų augalų ir gyvūnų rūšių sąrašus yra atsakinga Aplinkos ministerija. Oficialus sąrašo pavadinimas - Lietuvos raudonoji knyga, pirmasis žodis rašomas didžiąja raide, šiuo atveju jis sutampa su tikriniu žodžiu). Lietuvos raudonoji knyga perleista 1992, 2007 metais.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!