Jūratė ir Kastytis

Jūratė ir Kastytis

Autorius: Maironis

ISBN kodas: 9786098145472
Išleidimo metai: 2019
Puslapių skaičius: 24
Kalba: Lietuvių
Viršelis: Minkštas
Saulutė leidžias vakaruos;
Skubėk namo, skubėk, Kastyti!
Matutė laukus nekantruos:
Jai nusibos besižvalgyti
Į besiūbuojančias mares
Ir vėjo ištemptas bures.
Maironis – vienas reikšmingiausių lietuvių poetų, parašęs daug gerai žinomų kūrinių. Vienas jų – „Jūratė ir Kastytis“ – legenda, nepaprasta meilės istorija, nenusileidžianti garsiesiems Romeo ir Džiuljetai.
Šis knygelės leidimas yra iliustruotas ryškiaspalviais piešiniais ir skirtas vaikams. Tekstas didžiosiomis raidėmis, tad puikiai tinka pradedantiems skaityti.
„Jūratė ir Kastytis“ – pasaka, baladės žanro kūrinys, kurį daug kartų interpretavo kiti autoriai. Pagal šią legendą buvo sukurta animacinių filmų, operų, spektaklių ir kitokių kūrinių. Pagrindiniai veikėjai jau taip įsigyvenę į mūsų šalies folklorą, kad ne vienas istoriją priskiria liaudies kūrybai. Dalis tiesos tame yra, nes Maironis apdainavo žinomą seną legendą.
Baladę autorius sukūrė 1920-ais metais. Kūrinio veikėja Jūratė – jūrų deivė, undinėlė. Pasakojama kad Baltijos jūros dugne stovėjo nepaprasto grožio gintariniai Jūratės rūmai. Undinių karalienė susižavėjo jaunu žveju Kastyčiu, kuris žvejodavo jos valdose. Abu jie patyrė daug gražių dienų, tačiau griaustinio dievas Perkūnas labai supyko, kad deivė įsimylėjo paprastą žmogų. Jo pyktis virto žabais, kurie smogė gražiesiems Gintaro rūmams. Jie subyrėjo į tūkstančius dalių ir iki pat šių dienų jūros bangų išmetami į krantą.
Mylimųjų istorija baigėsi tragiškai, o gerai įsiklausius pajūryje galima išgirsti Jūratės vaitojimą.
Knygelė „Jūratė ir Kastytis“ supažindins vaikus su viena gražiausių meilės istorijų lietuvių literatūroje bei padės suprasti mūsų šalies žmonių meilę gintarui. Na, o perskaitę knygelę galite aplankyti šių personažų skulptūrą Palangoje.
Maironis (1862-1932) – garsus lietuvių poetas, kunigas, profesorius. Tikrasis jo vardas – Jonas Mačiulis. Autorius sukūrė gerai žinomas poemas „Trakų pilis“, „Lietuva Brangi“. Rašyti Maironis pradėjo dar šeštoje klasėje. Pirmuosius eilėraščius kūrė lenkiškai. Daug jo eilių virto liaudies dainomis.
Jūratės ir Kastyčio istorija – klasika, su kuria verta susipažinti visiems vaikams, o iliustruotas kūrinys puikiai tam tinka. Kviečiame jį įsigyti internetu. Online knygyno asortimente gausu ir kitų siužetų bei temų už gerą kainą. Pigiau apsipirksite išpardavimų ir akcijų dienomis. Skaitytojų apžvalgos ir atsiliepimai padeda apsispręsti, ką pirkti. Taip pat verta atsižvelgti ir į santrauką, trumpą aprašymą, puslapių skaičių bei pavartyti ištraukas.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Šios knygos ieško:
Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!