Finansinė išmintis

Finansinė išmintis

Autorius: Karen Berman, Joe Knight, John Case

ISBN kodas: 9955460393
Išleidimo metai: 2006
Puslapių skaičius: 258
Kalba: Lietuvių
Viršelis: Minkštas
Kiekvienoje įmonėje tikimasi, kad vadovai mokės naudotis finansiniais duomenimis ir jais remdamiesi priims sprendimus, paskirstys išteklius ir planuos išlaidas. Deja, dar daug vadovų jaučiasi nejaukiai, savo kasdieniame darbe bandydami taikyti paprasčiausias finansines priemones. Net ir tie, kurie save laiko finansiškai sumaniais, ne visada supranta, kas sudaro finansinę atskaitomybę, todėl su skaičiais elgiasi taip, lyg tai būtų ištrauka iš Biblijos, užuot kritiškai juos vertinę ir kėlę reikiamus klausimus.


Knygoje „Finansinė išmintis“ Karen Berman ir Joe Knight pateikia finansų ir apskaitos pradmenis, numatydami ir papildomą informaciją. Trumpuose, lengvai skaitomuose knygos skyriuose finansų pagrindai išdėstyti taip, kad kiekvienas skaitytojas gali juos suprasti ir iškart pritaikyti darbe. Autoriai taip pat nukelia skaitytoją į „užkulisius“ ir parodo, kaip gaunami tie skaičiai. Mat, visko kiekybiškai įvertinti neįmanoma, todėl buhalteriai ir finansų specialistai visada remiasi apytikriais vertinimais, prielaidomis ir subjektyvia nuomone, o tai gali iškreipti skaičius. Ši knyga padės atpažinti ir suprasti tuos nuokrypius, jais abejoti ir prireikus pakoreguoti bei panaudoti šią informaciją sprendžiant kasdienius vadybos klausimus.


Remdamiesi savo patirtimi, sukaupta mokant dešimtis tūkstančių pirmaujančias pozicijas užimančių įmonių vadovų ir darbuotojų, K. Berman ir J. Knight šios knygos skaitytojams suteikia galimybę giliau suprasti:

- finansinio vertinimo pagrindus - išmokti suprasti pelno (nuostolio) ataskaitas, balansus, pinigų srautų ataskaitas ir pan.;

- finansų meną - tikslius duomenis atskirti nuo prielaidų ir apytikrių vertinimų;

- analizės principus - apskaičiuoti veiklos rodiklius, investicijų grąžą ir apyvartinį kapitalą;

- pinigus ir pelną - žinoti, kuo jie skiriasi ir kodėl pinigai tapo pagrindiniu rodikliu, į kurį nuolat atsižvelgia įmonių valdybų nariai ir Volstrito specialistai;

- finansinio raštingumo ir skaidrumo pagrindus ir suvokti, kaip jie gali pagerinti veiklos rezultatus.


Lengvai suprantama, neapkrauta sudėtinga terminologija, paįvairinta gyvais įmonių veiklos pavyzdžiais, „Finansinė išmintis“ padės vadovams, kurie nėra finansų specialistai, valdyti įmonės ir savo pačių sėkmę. Jeigu kada nors svajojote, kad vieną gražią dieną galėsite su kolegomis, kaip lygus su lygiu, aptarti įmonės finansinius rezultatus, ši knyga kaip tik jums.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!