Antigonė

Antigonė

Autorius: Sofoklis

ISBN kodas: 9789986060222
Išleidimo metai: 2008
Puslapių skaičius: 80
Viršelis: Minkštas
Ši klasikinė tragedija parašyta tęsiant vadinamąjį Tėbų mitų ciklą. Pagrindinė veikėja Antigonė paženklinta savo tėvo, karaliaus Edipo, prakeiksmo. Jos broliai besidalydami valdžia susivaidija tarpusavyje. Eteoklis, užėmęs Tėbų sostą, išveja savo brolį Polineiką iš miesto, o šiam bandant jėga susigrąžinti priklausančią valdžią, abu broliai žūsta mūšyje. Tėbams ima vadovauti jų dėdė Kreontas, kuris įsako palaidoti Eteoklį, o Polineiko, kaip išdaviko, kūną išniekinti – palikti nelaidotą.
Antigonė dažnai įvardijama kaip ryžtingos moters idealas. Tai stipri ir drąsi mergina, kuri nepaisydama valdovo rūstybės vykdo savo pareigą šeimai. Tiesioginis jos vardo vertimas iš senovės graikų kalbos reiškia „verta savo tėvų“.
Šiame kūrinyje sprendžiamos problemos aktualios jau daugiau nei du tūkstančius metų, o „Antigonėje“ pasakojamos situacijos artimos ir atpažįstamos. Tai ir pilietinis pasipriešinimas, ir prigimtinio ir valstybės įstatymo priešprieša, ir ištikimybės ir pažado svarba, o svarbiausia – meilė ir atsidavimas šeimai.

Ši knyga ką tik parduota
Paspausti mygtuką "Noriu šios knygos", ir gausite pranešimą kai knyga atsiras.

Šios knygos ieško:
Parduok perskaitytas knygas ir nusipirk naujų!