Miegančių drugelių tvirtovė

Miegančių drugelių tvirtovė

Autorius: Jurga Ivanauskaitė

ISBN kodas: 9789986164548
Išleidimo metai: 2005
Puslapių skaičius: 438
Drugelio efekto teorija sako, jog maži pokyčiai proceso pradžioje gali nulemti milžiniško masto padarinius – kartais net tragiškus. Amazonės džiunglėse sparnais pamojavęs drugelis gali sukelti taifūną Japonijoje ar tornadą Teksase. Vienos žinomiausių XX-XXI a. lietuvių rašytojos Jurgos Ivanauskaitės romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pasakoja, kaip tarpusavyje susiję moterų išnaudojimas, vidurio amžiaus krizė ir pasaulį ištinkanti Apokalipsė.
Pagrindinė romano herojė Monika niekada nemėgo drugelių – jie jai asocijavosi su kitu pasauliu, anapusybe ir primindavo, kad kada nors reikės palikti šį pasaulį. Depresijos kamuojamą moterį glumina, kad sutuoktinis Linas kaip meilės įrodymą padovanoja jai gyvą drugį. Vieną vakarą važiuodami namo Monika ir Linas automobiliu partrenkia moterį – paaiškėja, jog tai nusižudyti mėginusi prostitutė Larisa. Ją Monika aplanko kitą dieną ir už cigarečių pakelį išgirsta skausmingą jos istoriją. Ši moterį ir žavi, ir verčia šlykštėtis.
Monika – keturiasdešimt metų perkopusi moteris, kuri ryžtasi į savo namus priimti tris buvusias prostitutes, padėti joms grįžti į įprastą gyvenimą ir įsitvirtinti visuomenėje. Iš Vokietijos deportuotos merginos Gitana, Kristina ir Eglė skiriasi nuo Monikos. Jos tiesmukos, vulgarios ir šiurkščios, į aplinką reaguoja skeptiškai ir nepasitiki pasauliu. Tuo tarpu Moniką, aristokratiškų manierų ir išsilavinusią moterį, tai veda į neviltį. Kyla klausimas: kas bus priverstas keistis ir kas išmoks daugiau gyvenimiškų pamokų?
Romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ paliečia skausmingą prekybos žmonėmis temą, aktualią ir knygos rašymo metu, ir šiandien. Tai knyga, kuri analizuoja socialines problemas, ragina persvarstyti santykį su visuomenės užribyje atsidūrusiais žmonėmis. Juk galbūt Vokietijoje prievartaujamos lietuvės kančia sukelia katastrofas Meksikos įlankoje? Pasaulyje, kur viskas susiję, kiekvienas veiksmas sulaukia atoveiksmio.
2012 m. pagal romaną sukurtas Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“. Jis pristatytas minint svarbią sukaktį – penkiasdešimtąsias Jurgos Ivanauskaitės gimimo metines. Prestižiniuose šalies kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ filmas pelnė keturias gerves – o tarp jų geriausiai buvo įvertintas už režisieriaus darbą ir kaip geriausias vaidybinis metų filmas.
Jurga Ivanauskaitė – lietuvių rašytoja, poetė, eseistė, dramaturgė. Autorė garsėjo kaip keliautoja, ne kartą lankėsi Tibete ir aplinkinėse Azijos valstybėse – rytų motyvai ir filosofija atsispindi jos kūriniuose. Romanas „Ragana ir lietus“ laikomas skandalingiausiu Jurgos Ivanauskaitės kūriniu, kurį iš pradžių net buvo draudžiama pardavinėti. Už kūrybinius nuopelnus autorei 2005 m. įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, o tais pačiais metais romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pripažintas metų knyga.
2007 m. rašytoją įveikė sunki liga, tačiau šiandien jos atminimą įamžina 2008 m. įsteigta jos vardo premija, teikiama už „laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Tais pačiais metais Vilniuje, Aguonų g. atidarytas Jurgos Ivanauskaitės skverelis, kuriame puikuojasi Ksenijos Jeroševaitės sukurta katino skulptūra.

Šią knygą siūlo:
Tik parduodama
5 €
Imu
Atsiimti: Šiaulių m.

Siunčiu (2.20 €): LP Express, Omniva

Nauja

Sumokti galima tik banko pavedimu arba susitikus, tiesiai pardavėjui. Mokėti mainų € nėra galimybės!
Vienintelė knygų mainų platforma neimanti komisinių ar narystės mokesčių!